poszukuję pilnie pracy - najlepiej w domu!!

Witajcie, jestem kobietą po 40 tce - mam dwójkę wspaniałych dzieci i........od 2 lat pozostaję bez pracy. Przez 10 lat prowadziłam własną , niewielką firmę doradczą ale niestety realia życiowe sprawiły że pozostałam na tzw" lodzie" - po rozwodzie, z dziecmi , z depresją ( zapomiałam o najważniejszym::)) ) i....bez pracy. I co z tego,że ciągle czuję się młoda - nawet zapisałam się na studia lingwistyczne w tym roku :)  jak pracodawcy patrzą na te dwie cyferki magiczne i na ich podstawie oceniają CV. Szukam ciągle pracy , którą będę mogła pogodzic z wychowaniem dzieci - najlepiej pracę wykonywaną w domu - na zlecenia ale........wszędzie gdziekolwiek się odezwę najpierw chcą durnej opłaty za ...coś tam a potem cisza. Może , Kochane Kobietki, macie pomysł jak znaleźc cokolwiek , aby nie czuc się niepotrzebnym elementem , aby przetrwac.....????!!!!!

Portret użytkownika admin
Szanowna Pani,   Jak zdaje

Szanowna Pani,
 
Jak zdaje sobie Pani sprawę, wraz z dynamicznym rozwojem technologii (w szczególności informatycznych) zmieniają się również oczekiwania rynku pracy. Pracodawcy zainteresowani są przede wszystkim efektywnością ekonomiczną funkcjonowania ich przedsiębiorstw. Tym też kierują się przy wyborze zatrudnianych pracowników - tj. kandydatów o wysokiej motywacji oraz odpowiednich, noweczesnych umiejętnościach wymaganych na określonych stanowiskach. Zwykle cechy te są przypisywane młodym ludziom, otrzymującym nowoczesne wykształcenie i dobrze radzącym sobie z technologiami informatycznymi i Internetem (gdzie na bieżąco przyswajają nową wiedzę i umiejętności adekwatne do obszarów ich aktywności zawodowej). 
 
Jednak zapewniamy Panią, że osoby w średnim wieku, które będą w stanie przedstawić co najmniej takie same kwalifikacje i nowoczesne, specjalistyczne umiejętności, mogą mieć w oczach pracodawców dodatkową przewagę konkurencyjną w postaci odpowiedzialności i doświadczenia.
 
Przede wszystkim powinna Pani zadać sobie pytanie w jakich dziedzinach zawodowych chciałaby Pani kontynuować rozwój. Mogą być to obszary związane z Pani dotychczasowym doświadczeniem, ale także zupełnie nowe. Bardzo ważne jest aby w dziedzinie, którą Pani wybierze nabrała Pani jak najwięcej nowych kwalifikacji - proces ich nabierania sam stanie się motywacją dalszego rozwoju. We wszelkiego rodzaju pracach umysłowych (w tym biurowych, administracyjnych, specjalistycznych) obecnie szczególnie ważne są odpowiednio ukierunkowane kompetencje informatyczne. Przykładowo jeśli zajmowałaby by się Pani marketingiem, powinna Pani rozszerzyć swoje kwalifikacje w dziedzinach SEO i SEM oraz systemów zarządzania płatną reklamą internetową. Jeśli Pani specjalizacja lokowałaby się raczej w zakresie zarządzania i administracji (relacjami, procesami, produktami, itd.), powinna Pani rozwinąć wiedzę i umiejętności w zakresie nowoczesnych, informatycznych systemów zarządzania (ERP, CRM, BI, HR, PM). Powyższe uwagi dot. przykładowych kierunków, jednak możliwości jest bardzo wiele. Na rynku pracy ważne zdobycie rzeczywistej przewagi konkurencyjnej i posiadanie możliwości zaoferowania pracodawcy umiejętności których nie posiadają kontrkandydaci - im bardziej zaawansowane, specjalistyczne i praktyczne umiejętności oraz wiedzę uda się Pani rozwinąć, tym lepiej będzie się Pani mogła zaprezentować, oferując interesujące obszary wsparcia rozwoju firmy i zwiększenia miary jej sukcesu ekonomicznego, w której będzie się Pani starała o pracę. Prosimy wziąć pod uwagę, że choć praca zdalna staje się coraz popularniejsza (głównie dotyczy to obszarów aktywności zawodowych, w których szeroko stosowane są techn. inf.), to jednak zwykle ewoluuje ona w kierunku zdalnego zatrudnienia w trakcie współpracy (dot. to mniejszych i średnich firm w odróżnieniu od korporacji, które preferują jednak pracę stacjonarną, ew. przechodzą na model zdalnej współpracy jedynie ze specjalistami dziedzinowymi). Przy poszukiwaniu zatrudnienia w zdalnej formie, należy więc odrzucać wszelkie niskiej jakości oferty, które zwykle są po prostu oszustwami mającymi na celu różnego rodzaju wyłudzenia, a skoncentrować się raczej na interesujących ofertach (również stacjonarnych, które mają potencjał zdalnej realizacji) poważniejszych firm.
 
Podsumowując, to właśnie kwalifikacje i kompetencje odgrywają najważniejszą rolę na rynku pracy, ponieważ to one mogą przełożyć się na zwiększenie miary sukcesu ekonomicznego przedsiębiorstwa pracodawcy. Wśród różnych komptencji i kwalifikacji bardzo ważne są te informatyczne, dot. wykorzystania Internetu, który staje się obecnie głównym medium obrotu gospodarczego. Właśnie w Internecie może Pani zacząć je rozwijać - ogromne ilości specjalistycznych zasobów informacyjnych pozwalają zainteresowanym na samowykształcenie kwalifikacji, które jeszcze kilka lat temu była absolutnie poza zasięgiem. Oczywiście poza kwalifikacjami warto także ukierunkować się na ich formalne potwierdzenie, co stanowi zarówno element motywujący, jak i dowód podnoszący konkurencyjność na rynku pracy.
 
Przy przesyłaniu CV powinna Pani przyjąć zdecydowane metody aby zwrócić na siebie uwagę wśród bardzo licznych aplikacji. Poza zawartością merytoryczną b. istotna jest estetyka samego dokumentu CV i ew. listu motywacyjnego. W tym zakresie ważna jest nieszablonowość, ale także zachowanie odpowiedniego poziomu stonowania i elegancji - co zwraca uwagę pracodawców w kontekście ich przyszłego potencjalnego reprezentowania.
 
Oczywiście rozszerzając swoją wiedzę i umiejętności w odpowiednim stopniu nic nie stoi na przeszkodzie aby powróciła Pani do samorealizacji we własnej działalności gospodarczej. Potrzebna jest tu duża motywacja oraz zorientowanie na nowe obszary działań i nowe technologie (głównie Internet), ale z kolei sukces jest w takim przypadku znacznie bardziej satysfakcjonujący.
 
Z poważaniem,
Doradca zawodowy projektu euroKobieta

admin, 26 lipiec, 2011 - 19:14
Portret użytkownika Elmira19
Witaj,   jeśli w dalszym

Witaj,   jeśli w dalszym ciągu szukasz pracy zdalnej polecam firmę IPSOS link do pracy zdalnej http://www.ipsos.pl/ankieter-praca-z-domu   sama tam pracuję, firma wylacalna, są jednak dwa minusy 1. umowa o dzieło 2. na samym początku wymagaja 1-3 dni szkoleń w wawie
 

Elmira19, 8 sierpień, 2012 - 16:25

Uczestniczki

Portret użytkownika alexp
alexp
Portret użytkownika klau321
klau321
Portret użytkownika sasia24
sasia24
Portret użytkownika anna dawidowicz
anna dawid
Portret użytkownika sylwia-p15
sylwia-p15
Portret użytkownika raczek
raczek
Portret użytkownika Daga800
Daga800
Portret użytkownika Eivissa
Eivissa
Portret użytkownika zancia1005
zancia1005
Portret użytkownika ALEKSANDRETTA
ALEKSANDRE
Portret użytkownika Katarzyna Tusińska
Katarzyna
Portret użytkownika Zireael
Zireael


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!