Telepraca

Brak odpowiedzi
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008

Jednym z istotnych kierunków planowanych rozszerzeń działań podejmowanych w zakresie programu aktywizacji zawodowej kobiet "euroKobieta", realizowanych przy dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków Budżetu Państwa, jest upowszechnienie wśród kobiet w kraju modelu pracy zdalnej, tj. telepracy, która w krajach wysoce rozwiniętych staje się już nowym standardem. Większość uczestniczek programu "euroKobieta" jest najbardziej zainteresowanych właśnie wsparciem w zakresie telepracy, w tym w szczególności ofertami zatrudnienia w trybie telepracy oraz kompetencjami ułatwiającymi jej podjęcie, tj. głównie kluczowymi kompetencjami ICT.
 
W ramach wspólnej inicjatywy społeczności uczestniczek programu "euroKobieta" realizator wraz z administracją i grupą redakcyjną zamierzają uruchomić komplementarny projekt innowacyjny w zakresie testowania i upowszechniania telepracy wśród kobiet. Pilotażowa edycja projektu planowana jest do realizacji w latach 2011-2012 - formalny tytuł projektu to "Analiza, testowanie i wdrożenie instrumentów wsparcia zatrudnienia kobiet w formie telepracy, elementami realizacji strategii flexicurity". W przypadku sukcesu realizowanych działań pilotażowa edycja projektu zostanie możliwie szybko rozszerzona na skalę krajową, udostępniając wszystkim zainteresowanym Polkom wypracowane instrumenty wsparcia kobiet w zakresie umożliwienia zatrudnienia w trybie zdalnym.
 
Podstawą merytoryczną do konstrukcji celów, założeń oraz planowanych działań innowacyjnego projektu testującego jest opracowanie analityczno-badawcze "Telepraca: przedstawienie wybranych aspektów pracy zdalnej" z czerwca 2010 roku. Jednym z założeń ww. inicjatywy jest oparcie się częściowo na doświadczeniach japońskich (w Japonii do końca roku 2010 przeprowadzono rządowy program, którego założonym efektem było zwiększenie poziomu zatrudnienia kobiet w telepracy aż do 20% ogółu wszystkich zatrudnionych kobiet - więcej informacji na temat telepracy w Japonii znajduje się tutaj).
 
Wszystkie uczestniczki programu "euroKobieta" zainteresowane  upowszechnieniem telepracy wśród kobiet w kraju, które jak dotychczas nie włączyły się jeszcze do tej inicjatywy, zachęcamy do jej wsparcia. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z administracją (możliwe jest także zapisanie się do specjalnie w tym celu utworzonej społecznościowej grupy współpracy "Telepraca", dostępnej jedynie dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestniczek programu).

Uczestniczki

Portret użytkownika inezka19911@wp.pl
inezka1991
Portret użytkownika Jolanta Olender
Jolanta Ol
Portret użytkownika Paulina Wojszczyk
Paulina Wo
Portret użytkownika Aleksandra Karolina
Aleksandra
Portret użytkownika Marta Klimczak
Marta Klim
Portret użytkownika Magdalenka
Magdalenka
Portret użytkownika pemkad
pemkad
Portret użytkownika m.mongialo
m.mongialo
Portret użytkownika Magiczek25
Magiczek25
Portret użytkownika katarzynaWOLSKA
katarzynaW
Portret użytkownika agataw
agataw
Portret użytkownika Gabi845
Gabi845

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!