Uruchomienie II edycji projektu euroKobieta

Z przyjemnością informujemy, że podjęta została decyzja o uruchomieniu II edycji projektu euroKobieta. Decyzja o dofinansowaniu II edycji projektu euroKobieta w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zapadła Uchwałą nr 3321/III/09 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 08 września br. Projekt zostanie formalnie wznowiony w ramach swojej II edycji dnia 01 października 2009 roku i potrwa 2 lata do 30 września 2011 roku.
 
II edycja projektu wprowadzi szereg rozszerzeń programowych w ramach wszystkich form wsparcia, tj:
 
1. Programu informacyjno-doradczego (spersonalizowane doradztwo edukacyjno-zawodowe on-line)
2. Programu szkoleniowego (szkolenie informatyczne e-learning "Kluczowe kompetencje informatyczne na rynku pracy")
3. Programu stażowego (staże informatyczne w firmie ICT dla kobiet wchodzących oraz powracających na rynek pracy)
 
Zaktualizowany regulamin II edycji projektu zostanie opublikowany z dniem 1 października 2009 roku.
Informujemy, że w II edycji projektu mogą wziąć udział zarówno dotychczasowe jak i nowe uczestniczki projektu (tj. osoby zarejestrowane w serwisie euroKobieta.pl bez względu na datę rejestracji).
 
Z poważaniem,
Administracja projektu euroKobieta

Portret użytkownika asiuleczek
Witam, "reklamujecie" się na

Witam,
"reklamujecie" się na stronie internetowej www.gumtree.pl, jest tam powiadomienie właśnie o rozpoczęciu drugiej edycji która potrwa do 2013 roku, i ma pomóc kobietom w zatrudnieniu w pracy biurowej. Jak się można do tego zapisać bedąc już uczestniczką programu i odbywszy już pierwszą edycję (wzięcie udziału w szkoleniu IT). Bo rozumiem że jest to  związane z pracą biurową??
Proszę o odpowiedz,
pozdrawiam;)
 
 
Ponizej przesyłam to co wyczytałam z internetu;) :
 

Wizyty: 152

Informujemy o uruchomieniu II edycji Europejskiego Programu Społecznego euroKobieta.pl, który przewiduje bezpłatne wsparcie zawodowe wszystkich kobiet na terenie woj. dolnośląskiego. W ramach programu możliwe jest uzyskanie całkowicie bezpłatnego wsparcia w zakresie:
 
- znalezienia zatrudnienia na stanowiskach biurowych na terenie Dolnego Śląska, także w formie telepracy;- skorzystania z bezpłatnych usług doradztwa zawodowo-edukacyjnego on-line, świadczonych przez specjalistów;- zakwalifikowania się do programu stażowego telepracy w firmach informatycznych na terenie woj. dolnośląskiego;- wzięcia udziału w 100% dofinansowanych z EFS szkoleniach informatycznych prowadzonych przez Internet i pozwalających uzyskać formalny, zawodowy certyfikat informatyczny wydawany w Brukseli, który z pewnością podniesie wartość CV na nowoczesnym rynku pracy biurowej;
 
W celu uzyskania wsparcia w ramach projektu należy zarejestrować się na jego stronie internetowej: euroKobieta.pl
 
Europejski program wsparcia zawodowego kobiet w pracy biurowej euroKobieta.pl finansowany jest ze środków Budżetu Państwa i Europejskiego Funduszu Społecznego.

asiuleczek, 23 wrzesień, 2009 - 13:34
Portret użytkownika admin
Dzień dobry,   II edycja

Dzień dobry,
 
II edycja projektu euroKobieta przewiduje rozszerzenie wszystkich form wsparcia kobiet nieaktywnych zawodowo, które były dotychczas świadczone w jego I edycji.
 
W szczególności w ramach II edycji projektu euroKobieta zorganizowane będą spotkania z pracodawcami w woj. dolnośląskim oraz konferencje dotyczące zatrudnienia na stanowiskach pracy biurowej. Ponadto wprowadzona zostanie możliwość przesyłania w serwisie internetowym euroKobieta swojego CV, które wysyłane będzie automatycznie do wielu potencjalnych pracodawców. Udoskonalony zostanie także systemem pośrednictwa ofert pracy (w szczególności telepracy) i uruchomiony zostanie nowy, rozszerzony program stażowy.
 
Co do możliwości udziału uczestniczek I edycji projektu w jego II edycji jest to jak najbardziej formalnie możliwe.
 
Z poważaniem,
Administracja projektu euroKobieta

admin, 25 wrzesień, 2009 - 18:31
Portret użytkownika maina
witam serdecznie mam pytanie

witam serdecznie
mam pytanie dotyczące wymogu godzinowego kursu tj 180 h. jak mierzony jest czas, jaki uczestniczka poświęca na szkolenie? i czy nie można przejść go szybciej?

maina, 26 wrzesień, 2009 - 20:51
Portret użytkownika CzarnaMamba
witam w jaki sposób można się

witam
w jaki sposób można się zapisać na II edycję kursu?
pozdrawiam

CzarnaMamba, 30 wrzesień, 2009 - 12:27
Portret użytkownika asiuleczek
Jak zwykle nie udzielono

Jak zwykle nie udzielono odpowiedzi na wszytskie pytania, w kwestii jak sie można zapisać?? Bo za reszte odpowiedzi bardzo dziekuje :).
Pewnie zapisac sie mozna tak, jak poprzedniej edycji.. "czekajac" na to az ktos sie do nas odezwie..?? Chyba ze będzie wyglądało to inaczej. Fajnie jak była by możliwość przesyłania CV  prosto "do pracodawcy". Tylko kiedy taka opcja będzie dostępna?..
 
Pozdrawiam

asiuleczek, 30 wrzesień, 2009 - 17:59
Portret użytkownika admin
Uprzejmie informujemy, że w

Uprzejmie informujemy, że w celu skorzystania z dostępnych w projekcie form wsparcia, należy jedynie zarejestrować się w niniejszym serwisie internetowym. Po rejestracji każda z uczestniczek projektu ma możliwość korzystania z doradztwa zawodowego prowadzonego w trybie on-line oraz wzięcia udziału w szkoleniu informatycznym realizowanym na platformie e-learning (w celu uzyskania większej ilości informacji należy przejść pod odpowiednie łącza w pasku menu po prawej stronie). Instrukcje dotyczące zgłoszeń do programu stażowego będą dostępne na platformie e-learning, jako że warunkiem koniecznym kwalifikacji na staż jest realizacja szkolenia.
 
Informujemy ponadto, że wszystkie rozszerzenia zaplanowane w II edycji projektu euroKobieta będą sukcesywnie wdrażane, zgodnie z obowiązującym harmonogramem prac. Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem programowym zawartości merytorycznej szkolenia (w celu umożliwienia wyboru minimum programowego z pośród większej liczby dostępnych kursów tematycznych w różnych specjalizacjach z zakresu informatyki stosowanej) oraz nad zmodernizowaniem i udoskonaleniem serwisu internetowego projektu.
 
Odpowiadając na pytanie dotyczące mierzenia czasu 180 godzin trwania szkolenia, informuję że miara ta odnosi się do godzinowej zawartości merytorycznej programu dydaktycznego szkolenia (oznacza to, że średni czas nauki objętej programem tematyki szacuje się na 180 godzin lekcyjnych). Nie ma wymagań czasowych określających najkrótszy możliwy okres realizacji szkolenia (w przypadku uczestniczek projektu dysponujących dużą ilością wolnego czasu możliwe jest np ukończenie szkolenia w zaledwie 2 tygodnie). Podstawą ukończenia szkolenia jest zaliczenie testów egzaminacyjnych z poszczególnych kursów objętych programem w ramach platformy e-learning.
 
Z poważaniem,
Administracja projektu euroKobieta

admin, 22 październik, 2009 - 17:26
Portret użytkownika malaaga123
witam, mnie męczy jedno

witam,
mnie męczy jedno pytanie. próbowałam się już zalogować do tego szkolenia na platformie, ale przeczytałam komunikat, że obecnie nie mogę się zapisać do tego kursu. czy są jakieś wymogi, które trzeba spełnić??
czy ten kurs już ruszył? bo jak narazie nie mogę się odnaleźć w tej tematyce.

malaaga123, 28 styczeń, 2010 - 14:09

Uczestniczki

Portret użytkownika konfetik
konfetik
Portret użytkownika basia.go
basia.go
Portret użytkownika Darotta
Darotta
Portret użytkownika skorp1982
skorp1982
Portret użytkownika mon.mazurkiewicz
mon.mazurk
Portret użytkownika izakol
izakol
Portret użytkownika Elżbieta Bocian
Elżbieta B
Portret użytkownika martastaron
martastaro
Portret użytkownika kasiasurf
kasiasurf
Portret użytkownika zzorria
zzorria
Portret użytkownika elizaa_s
elizaa_s
Portret użytkownika jokol
jokol

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!