Sympozjum seQre2014 - 27-28 stycznia 2014

Chcielibyśmy uprzejmie zaprosić wszystkie zainteresowane Panie do wzięcia udziału w V Sympozjum LFPPI seQre2014: Progress in Quantum Cryptography, które odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 27-28 stycznia 2014 roku.

 


Data: 27-28 stycznia 2014
Miejsce: Politechnika Wrocławska, Wrocław, Polska
Broszura Sympozjum do pobrania: pobierz broszurę w formacie PDF
Strona www Sympozjum z formularzem rejestacji: http://seqre.net/seqre2014

Podczas gdy komputery kwantowe stają się rzeczywistością (w maju 2013 roku NASA i Google we wspólnym przedsięwzięciu wdrożyły 512 qubitowe nadprzewodzące komputery kwantowe DWave Two, tworząc pierwsze na świecie kwantowe laboratorium sztucznej inteligencji - http://www.youtube.com/watch?v=CMdHDHEuOUE, a w ostatnich dniach Washington Post opublikował nowe doniesienia Edwarda Snowdena nt. zaawansowania prac NSA w tym zakresie), bezpieczeństwo krytycznej komunikacji elektronicznej w sieci podlega procesowi przewartościowania. Klasyczne kryptosystemy, opierające się na tzw. matematycznych problemach trudnych są zakwestionowane, jako że problemy te mogą być skutecznie rozwiązane przez komputery kwantowe, maszyny obliczeniowe, działające w oparciu o prawa mechaniki kwantowej, a nie fizyki klasycznej. Wiąże się z tym coraz szerzej dostrzegane zagrożenie dla rozmaitych zabezpieczeń komunikacji o kluczowej roli dla instytucji sektora finansów i bankowości, administracji publicznej czy wojska.

Sympozjum zaplanowano jako unikalne w skali międzynarodowej spotkanie ekspertów i firm wdrażających kryptografię kwantową z przedstawicielami sektora IT, finansów i bankowości oraz administracji publicznej i innych instytucji zainteresowanych potencjalnymi wdrożeniami tej nowej technologii. Stanowi ona jedyne zabezpieczenie przed ewentualnym atakiem z wykorzystaniem komputera kwantowego i oferuje równocześnie bezwarunkowy poziom bezpieczeństwa komunikacji w obecnie stosowanych infrastrukturach informatycznych. Sympozjum ma za zadanie przedstawienie aktualnego stanu rozwoju praktycznych implementacji i wdrożeń kryptografii kwantowej, które na świecie realizowane są już na coraz szerszą skalę - m.in. wdrożenia w sektorze bankowości, szczególnie w Szwajcarii oraz Luksemburgu a także w Japonii, USA, Austrii, Niemczech i innych krajach UE.

Sympozjum LFPPI Progress in Quantum Cryptography seQre2014 organizowane jest przez:
- Sieć Naukową KBN LFPPI - Laboratorium Fizycznych Podstaw Przetwarzania Informacji,
- Sieć Laboratoriów Technologii Kwantowych NLTK - Narodowe Laboratorium Technologii Kwantowych,
- Przedstawicieli Instytutu Fizyki, Instytutu Informatyki oraz Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej,
- Firmę CompSecur, spin-off Politechniki Wrocławskiej specjalizujący się w zakresie bezpieczeństwa IT.
Sympozjum pod patronatem Rektora Politechniki Wrocławskiej i Prezydenta Wrocławia gościć będzie Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Związku Banków Polskich oraz licznych przedstawicieli instytucji administracyjnych i finansowych zainteresowanych rozwojem technologii bezpieczeństwa IT.

Wrocław to trzecie miasto po Tokio i Wiedniu gdzie wdrażana jest eksperymentalna sieć kwantowa QKD (Quantum Key Distribution), rewolucjonizująca tradycyjną telekomunikację w zakresie bezpieczeństwa wymiany danych. Według oceny środowisk akademickich fizyków, informatyków i elektroników jest to przeskok jakościowy innego rodzaju niż np. ewolucja telegrafu w kierunku komunikacji cyfrowej, ponieważ dotyczy zmiany reżimu komunikacji wg praw fizyki klasycznej na prawa mechaniki kwantowej.

Sympozjum skupi najwybitniejszych specjalistów w zakresie kryptografii kwantowej w tym jej twórców. Wykłady plenarne wygłoszą prof. N. Gisin, prof. A. Ekert, prof. V. Makarov, dr A. Poppe, dr Tamaki, prof. M. Kuś, jak również przedstawiciele wszystkich aktywnych firm, komercjalizujących kryptografię kwantową: IDQuantique (Genewa), AIT (Wiedeń), SeQureNet (Paryż), MagiQ (Nowy Jork), Toshiba (Cambridge/Tokio), NTT (Tokio) wraz z demonstracjami technologicznymi. Poza wykładami plenarnymi przewidziano demonstracje i warsztaty wiodących na świecie komercyjnych systemów kryptografii kwantowej oraz certyfikowane przez NLTK/LFPPI/PWr krótkie praktyczne szkolenie z zakresu kryptografii kwantowej w j. polskim.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do udziału w Sympozjum.

Rejestracja dostępna jest na stronie: http://seqre.net/seqre2014
do dnia 18 stycznia 2014 roku (pod warunkiem niewyczerpania ograniczonej liczby miejsc).

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt.

   

--

W imieniu organizatorów V Sympozjum LFPPI seQre2014:

Beata Czarkowska
LFPPI Symposium secretary
Tel. +48-733-750-027
e-mail: beata.czarkowska@seqre.net
http://www.seqre.net/seqre2014

Narodowe Laboratorium Technologii Kwantowych, NLTK, Wrocław

Uczestniczki

Portret użytkownika kasiaf
kasiaf
Portret użytkownika mola
mola
Portret użytkownika moxsa
moxsa
Portret użytkownika Ania Mar-Jarz
Ania Mar-J
Portret użytkownika Renata
Renata
Portret użytkownika druliska
druliska
Portret użytkownika Gabibi
Gabibi
Portret użytkownika Leila
Leila
Portret użytkownika jaskółka
jaskółka
Portret użytkownika cogitodm
cogitodm
Portret użytkownika magda gradowska
magda grad
Portret użytkownika pysia_00
pysia_00

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!