Nauka w kapciach bez wyrzeczeń, czyli e-learning jest dla kobiet

Brak odpowiedzi
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008

Jak znaleźć czas i chęci na dodatkową naukę, gdy mnożą się obowiązki i wciąż na wszystko brakuje czasu? Czy da się sprawnie pogodzić karierę zawodową z macierzyństwem i rozwojem osobistym? Jak się okazuje – to możliwe. I nawet nie trzeba wychodzić z domu.

Kobiety nie mają czasu na doszkalanie

- „Kiedy znaleźć czas na naukę, gdy ma się na głowie pracę, dom i opiekę nad dziećmi?” – pyta Olga Kołodziejska, młoda mama, z którą rozmawiamy o karierze zawodowej kobiet w Polsce. – „Czasem nie mam nawet czasu wyjść po gazetę do kiosku, a co dopiero dojechać na kilkugodzinne szkolenie. Chętnie nauczyłabym się czegoś nowego, może przekwalifikowałabym się, ale czasu jest zawsze za mało. Mama to zawód na cały etat” – dodaje.

- „Rano wychodzę na uczelnię, jestem tam do 17:00 z krótką przerwą i tak prawie codziennie. W weekend wiadomo – kserówki i nauka. Kiedy miałabym pójść na dodatkowe kursy? Poza tym te ciekawe najczęściej znajduję w innych miastach, a dojazd i nocleg sporo kosztują” – mówi Joasia, studentka II roku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czy chodzi tylko o brak czasu? Z pewnością powodów jest więcej, lecz ten przeważa. Zarówno kobiety pracujące w zawodzie jak i te uczące się czy wychowujące dzieci w domu wskazują brak czasu jako główny czynnik zniechęcający je do doszkalania się, nawet jeśli kursy są atrakcyjne pod względem kosztów. Nie chcemy tracić czasu stojąc w korkach, przygotowując się do wyjścia, szukając sali konferencyjnej. Każdy chciałby szkolenie odbywać we własnym wolnym czasie, najlepiej w kapciach i z filiżanką kawy w dłoni... ale czy to możliwe? Okazuje się, że tak.

Nauka w domu nawet dla zabieganych

Dedykowane kobietom, zdalne szkolenia euroKobieta pozwalają rozwijać umiejętności lub zdobywać podstawowe kompetencje informatyczne w elastycznym trybie. W program szkoleń wchodzi od 90 do 180 (w zależności od wybranego kursu) godzin zajęć, laboratoriów narzędziowych i wykładów. Szkolenia odbywają się w trybie e-learningowym, w całości przez Internet. W sprawny sposób pozwalają połączyć wszelkie obowiązki domowe czy pracę zdalną z chęcią ciągłego samorozwoju. Okres trwania wykładów, ćwiczeń i multimedialnych warsztatów można dowolnie dopasować do posiadanego czasu wolnego. W razie potrzeby szkolenia można przerwać w każdej chwili, aby powrócić do nich w dogodnym momencie. W wypadku trudności z opanowaniem materiałów multimedialnych pomóc mogą konsultacje z wykwalifikowaną kadrą akademicką, która pomoże rozwiązać ewentualne problemy. Szkolenia są całkowicie bezpłatne (w 100% dofinansowane ze środków UE i Budżetu Państwa).

Poznanie zasad grafiki komputerowej, telepracy, zgłębienie tajników bezpieczeństwa informatycznego czy zrozumienie zasad efektywnego biznesu elektronicznego to szansa dla każdej kobiety, aby zdobyć doświadczenie szczególnie cenione na współczesnym rynku pracy, bądź też aby potwierdzić już posiadane kompetencje informatyczne. Ukończenie szkoleń euroKobieta umożliwia uzyskanie profesjonalnych certyfikatów Instytutu Certyfikacji Informatycznej (EITCI) w Brukseli, wydawanych w języku angielskim, wraz z odpisami w języku polskim lub w innych urzędowych językach Unii Europejskiej. Specjalistyczny certyfikat EITCA stanowi wartościowe potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji zawodowych. Może on pomóc matce zrobić pierwszy krok do nowej karier bez konieczności ponoszenia dodatkowych wyrzeczeń.

Uczestniczki

Portret użytkownika Violetta43
Violetta43
Portret użytkownika Magy
Magy
Portret użytkownika Dobrawa Przyborska
Dobrawa Pr
Portret użytkownika sola
sola
Portret użytkownika klaudynkaklaudynkowa
klaudynkak
Portret użytkownika Lucy
Lucy
Portret użytkownika justys368
justys368
Portret użytkownika bejba
bejba
Portret użytkownika emilciaaa
emilciaaa
Portret użytkownika biotechnolog
biotechnol
Portret użytkownika celestyna
celestyna
Portret użytkownika zancia1005
zancia1005

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!