Jak dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną?

Brak odpowiedzi
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008

Strój kandydata podlega ocenie tak samo jak styl jego wypowiedzi i zachowanie. Warto wcześniej przemyśleć o tym co wypada założyć. Pierwsze wrażenie na temat wyglądu to kilka sekund, które może rzutować na całą późniejszą konwersację.

Bardzo duże znaczenie ma miejsce pracy, jaką chcielibyśmy podjąć. Zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną warto dowiedzieć się, czy w firmie, w której chcemy pracować, obowiązuje dress code. Klasycznie ubrać się trzeba do pracy w biurze, banku, urzędzie. Na odrobinę fantazji mogą sobie pozwolić kandydaci do pracy np. stylisty, fryzjera. W przypadku rekruterów ze środowisk artystycznych, w których liczy się przede wszystkim nonkonformizm i indywidualność, albo pracy w dziale kreatywnym agencji reklamowej, nikt nawet nie zauważy, jeśli nie przyjdziemy na rozmowę w garniturze czy kostiumie. Tak samo mniejsze wymagania odnośnie formalnego ubioru obowiązują w małych firmach zarządzanych przez młode osoby. Wygląd najlepiej dopasować wtedy do charakteru danego miejsca oraz zaprezentować fakt, że pasujemy do danej firmy i na dane stanowisko. Strój powinien być stonowany, dopasowany barwą oraz krojem do naszej urody i figury. Podstawą stroju powinien być klasyczny żakiet w subtelnym kolorze. Do tego najlepiej dobrać elegancką spódnicę lub spodnie w tym samym odcieniu. Rozmowa kwalifikacyjna to nie randka, dlatego mini zostawmy w szafie. Jeśli nie jesteśmy pewne, czy mamy odpowiedniej długości spódnicę, zróbmy test. Stańmy prosto, z rękoma wzdłuż ciała. Jeśli spódnica kończy się równo z palcami u rąk, spokojnie możemy w niej iść na spotkanie z przyszłym pracodawcą. Styliści odradzają też motywy kwiatowe na ubraniu. Absolutnie zakazane są cekiny, atłasy. Natomiast możemy sobie pozwolić na stonowane, delikatne kraty, pasy czy geometryczne wzory. Buty powinny być schludne, eleganckie, z zakrytymi placami i piętami. Obcas jak najbardziej, ale nie za wysoki. Idealnymi butami na tego typu spotkania są pełne czółenka na obcasie nie wyższym niż 5-6 cm. Pamiętajmy też o stosownych dodatkach. Biżuteria powinna być dyskretna. Należy unikać plastikowych dodatków w intensywnych kolorach. Torebka powinna być klasyczna, elegancka i nierzucająca się w oczy. Raczej w formie prostokąta niż okrągła. Strój nie powinien odwracać uwagi od tego, co mamy do przekazania. Odpowiednie zaprezentowanie się przed potencjalnym pracodawcą to klucz do sukcesu. Osoba wyglądająca jak profesjonalista jest najczęściej w ten sposób przez innych postrzegana, co jest bardzo ważne podczas rekrutacji. Zakładając na rozmowę kwalifikacyjną perfekcyjnie dobrany strój można w znaczącym stopniu zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pracy.

Uczestniczki

Portret użytkownika i_kentzer
i_kentzer
Portret użytkownika gonzo52sf
gonzo52sf
Portret użytkownika Basiawrocław
Basiawrocł
Portret użytkownika Concordia
Concordia
Portret użytkownika Sylwia Walczykiewicz
Sylwia Wal
Portret użytkownika druliska
druliska
Portret użytkownika ansi
ansi
Portret użytkownika Ryszarda Rybak
Ryszarda R
Portret użytkownika MartusKc2
MartusKc2
Portret użytkownika Joanna_17
Joanna_17
Portret użytkownika Karolina.Ruda
Karolina.R
Portret użytkownika Natalia_
Natalia_

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!