Certyfikat przepustką do lepszej pracy

Brak odpowiedzi
administrator
Portret użytkownika admin
Offline
Dołączył: 09.06.2008

Ciężko jest się wykazać doświadczeniem na początku swojej kariery. Mało kto zaczynając studia ma już na swoim koncie sukcesy zawodowe, którymi mógłby się pochwalić przed pracodawcą. Nawet atrakcyjne programy stażowe (zazwyczaj mocno oblegane przez studentów) często wymagają czegoś więcej niż tylko szczerych chęci do pracy ze strony aplikanta i ambitnych studiów w toku. Już na etapie wysyłki aplikacji warto mieć się czym pochwalić: dodatkowym językiem obcym, kreatywnymi zainteresowaniami czy cenionym certyfikatem w danej dziedzinie. Dlaczego jest to ważne?

Fakt posiadania profesjonalnego certyfikatu lub certyfikatów przedmiotowych jest naprawdę istotny gdy starasz się o pierwszy angaż. Nie tylko potwierdza zdobyte przez Ciebie umiejętności i kompetencje, ale także (a może przede wszystkim) pokazuje potencjalnemu pracodawcy, że stawiasz na rozwój i chcesz się uczyć, a to kluczowe na etapie selekcji pracownika z małym doświadczeniem i obyciem w środowisku zawodowym. Jeśli możesz wykazać, że zależy Ci na dokształcaniu na własną rękę, będziesz lepiej widziany podczas rekrutacji: pracowitość, dążenie do wyznaczonych sobie celów i samorozwój są cechami cenionymi w każdej branży i na każdym stanowisku.

Co warto brać pod uwagę szukając certyfikowanych szkoleń i kursów? Istotne są trzy kwestie: tematyka kursu czy szkolenia, renoma certyfikatu i zawartość programowa. Po pierwsze, musisz zadać sobie pytanie: czy dany kurs mi się przyda? Z pewnością szkolenie z układania aranżacji stołowych może być pasjonujące, ale raczej nie przykuje uwagi project managera w agencji reklamowej. Jeśli dodatkowo nie jest zbyt zbieżne z profilem Twoich studiów, powinieneś się zastanowić, czy warto je umieszczać w CV. Są natomiast takie szkolenia, które przydają się niemalże każdemu. Na co więc trzeba postawić, żeby dobrze zainwestować w siebie? W dzisiejszych czasach przede wszystkim na języki i zagadnienia związane z IT. Masz więc już obrany kierunek – co dalej? Sprawdź, czy zdobywany certyfikat ma znaczenie na rynku pracy: weź pod uwagę renomę instytucji/firmy certyfikującej (najlepiej, jeśli jest międzynarodowa i uznawana także poza granicami kraju) i zagadnienia poruszane na szkoleniu (szkolenie powinno posiadać rozbudowaną zawartość programową i być dostosowane do Twojego poziomu zaawansowania w danej dziedzinie).

Uczestniczki

Portret użytkownika Malwina471985
Malwina471
Portret użytkownika sensualsoul
sensualsou
Portret użytkownika Izabela351
Izabela351
Portret użytkownika Kobalczyk Anna
Kobalczyk
Portret użytkownika anital2
anital2
Portret użytkownika beata bilska
beata bils
Portret użytkownika maria s.
maria s.
Portret użytkownika Modesta89
Modesta89
Portret użytkownika dorzuc
dorzuc
Portret użytkownika natalia19882705
natalia198
Portret użytkownika Joanna34
Joanna34
Portret użytkownika Katarzyna654
Katarzyna6

Ostatnie odpowiedzi


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!