Dofinansowane w wysokości 100% (z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) certyfikowane szkolenia informatyczne, są realizowane w trybie zdalnego nauczania przez Internet (w ramach platformy e-Learning). Szkolenia w formie kursu informatycznego trwają 3 miesiące i obejmują program 90 godzin w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych na nowoczesnym rynku pracy społeczeństwa informacyjnego.
Po pozytywnym ukończeniu szkolenia (w ramach procedury egzaminacjno-certyfikacyjnej) wydawany jest certyfikat informatyczny EITCI na podstawie umowy licencyjnej z Europejskim Instytutem Certyfikacji IT w Brukseli.
Rekrutacja przebiega według kryterium kolejności i nieaktywności zawodowej: o pierwszeństwie decyduje kolejność zarejestrowania w projekcie euroKobieta oraz nieaktywność zawodowa. Realizator planuje jednak objęcie programem szkoleń wszystkich kobiet zarejestrowanych w projekcie - także aktywnych zawodowo (czas oczekiwania na rozpoczęcie procesu rekrutacji do programu jest w tym przypadku nieco dłuższy). Rekrutacja prowadzona jest przez administrację projektu, która kontaktuje się z z zarejestrowanymi imiennie uczestniczkami projektu, przekazując im szczegółowe instrukcje uczestnictwa.
|
ewul
|
barada9528
|
ewa231161
|
|
Patrycjach
|
Mariola08
|
katstanik
|
|
shira07
|
Agnieszka_
|
aprylka
|
|
magd-o
|
Tupsia
|
Hanita
|